Main menu

Senior Konzultant / Business Analytik

Bavíš se rád s lidmi? Umíš zmapovat business procesy ve firmě?  Jsi schopný posbírat informace, přetavit je do analýzy a řídit podle nich vývojový tým? Nebojíš se výsledky své práce odprezentovat managementu klienta?

V práci budeš využívat rozsáhlých zkušeností z oblastí

  • DWH, BI a CRM
  • návrh a vývoj software
  • analýza požadavků zákazníků, znalost a orientace v mapování business procesů i komunikace s managementem zákazníka
  • vedení lidí

Vzdělání:

Minimálně Bakalář, ideálně se zaměřením na Computer Science popř. odpovídající technický nebo finanční obor

Máš na to? Ozvi se.

Pracovní náplň

  • Odpovědnost za analýzu požadavků zákazníků a tvorbu funkčních specifikací v přidělené oblasti
  • Vedení výzkumu problémů vzniklých v průběhu projektu, se zaměřením na
    • identifikaci a dokumentaci příčin problému
    • návrh detailního řešení ve spolupráci s architektem/vývojářem
    • přípravu a prezentaci specifikace řešení vývojovému týmu
  • Extenzivní komunikace se všemi členy týmu s cílem spojit požadavky, obecný návrh architektury a detailní technický návrh řešení s vlastní realizací (vývojem) tak, aby výsledné řešení co nejlépe odpovídalo zákaznickým představám/požadavkům
  • Kontrola vývoje z pohledu správnosti implementace technického řešení
  • Spolupráce s QA na návrhu testů jednotlivých komponent řešení a integračních testů
  • Participace na release procesu

Praktický příklad pracovní náplně:

  • analýza potřeb a návrh řešení zákaznické CRM aplikace v oblasti retail prodeje
  • vývoj pravidlového expertního systému
  • v prostředí Oracle Business Intelligence rozvoj existujícího/návrh nového řešení na úrovni Physical/Business Layer, analytických reportů a BI Dashboardu

Požadované schopnosti

  • Produkovat vysoce kvalitní a srozumitelnou dokumentaci jako podklad pro vývoj aplikací
  • Analytické schopnosti zejména v oblasti návrhu databázových aplikací
  • Tvorba koncepčního návrhu aplikace na základě stručné zadávací dokumentace včetně tzv. "zákaznického" pohledu na navrhované řešení
  • Rychlá orientace v průběhu analýzy a rychlé akvizice vyčerpávajících znalostí z několika odvětví do kterých je navrhované řešení směrováno
  • Příprava a prezentace více variant řešení, včetně ohodnocení a obhajoby jednotlivých variant a jejich výhodnosti pro danou oblast projektu
  • Velmi dobré komunikační dovednosti potřebné pro práci v týmu a pro interakci se zástupci zákazníka
  • Orientace v prostředí zasahujících do více funkčních oblastí (architektura, QA, vývoj, atd.)
  • Orientace v technické dokumentaci a zdrojích na internetu v anglickém jazyce
  • Velmi dobrá praktická znalost SQL
  • Orientace v oblasti farmacie (prodej a distribuce léčiv) nebo v oblasti retail prodeje je významnou výhodou
  • Praktická znalost Oracle PL/SQL je výhodou
  • Znalost DWH technologií a trendů je výhodou
  • Zkušenosti s následujícími nástroji/technologiemi je výhodou:
    • Oracle Database
    • Business Intelligence
    • Oracle APEX

CEOS Data s.r.o.
Technologická 375/3, 708 00, Ostrava-Pustkovec

jobs@ceosdata.com
Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, Hradec Králové